Betül Telli Photography

Hakkımda

İstanbul doğumluyum. Boğaziçi Üniversitesi, Eski Türk Edebiyatı bölümünde yüksek lisansımı tamamladım.

İlk kez üniversite yıllarında seçmeli olarak aldığım fotoğrafçılık dersleri ile içimde, fotoğraflama eylemi üzerinde yoğunlaşan bir dikkatin varlığını keşfettim. Fotoğrafın, alışılmış diye nitelediğimiz şeylerin aslında birer mucize olduğunu algılamamızı ve varlığın estetik olarak tadını çıkarmamızı sağladığını gördüm.

Milano’da İstituto Marangoni okulunda aldığım Moda ve Tasarım eğitimi de yaratıcılık ve estetik anlayışımı geliştirmemi sağladı. Zamanla, yaşamın dokusunu fotoğraf karelerine aktarırken, dünyaya kalbimle sokulmayı öğrendim.

Herkes, hepimiz gittikten sonra zamana direnecek yaşam kareleri yaratmak, umudun, umutsuzluğun, hüznün ve sevincin ritmini ustalıklı bir şekilde yakalayabilmek büyülü geldi. Yaşanan gün kadar kendine özgü o karelerdeki sessiz sevinçler, incecik hüzünler, ayrıntılardaki keyif kolaylıkla geçebiliyordu insanlara.

Sonuçta gerçeğin gücüydü fotoğrafın saltanatını yaratan. Ayrıca özgür bir ruh, sınırsız bir bakış açısı demekti fotoğraf. Ve Tanrı`nın gizem dolu atölyesinden çıkan her şeyi, kısacası insan yaşamına dair ne varsa fotoğraf karelerine aktarmaya başladım.